تحقیق خصوصیات فردی امام خمینی

مطالب دیگر:
📎پرسشنامه سنجش کیفیت زندگی در محلات شهری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی📎آزمایشگاه مکانیک خاک آزمایش تعیین Gs خاک یا وزن مخصوص مصالح دانه ای با وزن مخصوص بزرگتر از یک درقالب فایل word در 10 صفحه قابل ویرایش با شکل 📎پاورپوینت برنامه ریزی حمل و نقل📎پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژی بتن آزمایش دانه بندی مصالح ریز دانه در 16 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر و جدول و نمودار📎جزوه درس کارآفرینی استاد صدیق پور در 6 فصل + پاورپوینت📎جزوه طراحی و پیاده سازی زیرساخت شبکه های کامپیوتری تدریس استاد باطنی📎پاورپوینت تاريخ فرآيند توسعه📎پاورپوینت آزمایشگاه مکانیک خاک آزمایش تعیین Gs خاک در 12 اسلاید کاملا قابل ویرایش به همراه شکل و تصاویر📎فصل دوم پایان نامه سرسختی روانشناختی📎فصل سوم پایان نامه سرسختی روانشناختی📎پروپوزال پایان نامه سرسختی روانشناختی📎پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت و راس با نمره گذاری، روایی و پایایی📎پرسشنامه سرسختی روانشناختی اهواز با نمره گذاری، روایی و پایایی📎پرسشنامه هیجان خواهی زاکرمن فرم کوتاه با نمره گذاری، روایی و پایایی📎فصل دوم پایان نامه سرسختی روانشناختی در زنان📎فصل سوم پایان نامه سرسختی روانشناختی در زنان📎پروپوزال سرسختی روانشناختی در زنان📎پاورپوینت مدلهاي رشد اقتصادی📎پایان نامه تاب آوری و احساس تنهایی📎فصل دوم پایان نامه تاب آوری و احساس تنهایی📎فصل سوم پایان نامه تاب آوری و احساس تنهایی📎پروپوزال تاب آوری و احساس تنهایی📎دانلود پرسشنامه پرخاشگری باس و پری با نمره گذاری، روایی و پایایی📎دانلود پرسشنامه احساس تنهایی آشر و همکاران با روایی و پایایی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق احساس تنهایی 54 صفحه
خصوصیات فردی امام خمینی|2014486|gjc
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق خصوصیات فردی امام خمینی می باشد.

فرمت ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات : 22 صفحه

خصوصیات فردی امام خمینی (رحمه الله)
یكی از بزرگترین خصوصیات امام(رحمه الله) عدم دوگانگی در شخصیت بود. ایشان از اولین روزهای زندگی، فردی بیدار دل بود كه واقعیت دردناك مسلمانان را ـ خصوصاً در ایران ـ لمس كرد و قواعد بازیهای سیاسی دول مستكبر ـ اعم از شوروی، بریتانیا و آمریكا ـ در سیطره بر ایران و تأثیرات این بازیها بر مسائل فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی ایران را درك نمود. به همین علت در وجدان امام(رحمه الله) نوعی نگرانی دینی _ خصوصاً در مسائل سیاسی _ پدیدار شد و حوادث گوناگون وی را به تفكّر وا داشت. در ابتدای امر، نگرانی ایشان در حد یك احساس درونی بود؛ اما به تدریج به موازات رشد ایشان در حوزه، دامنه این نگرانی‌ها وسعت یافت. با رسیدن ایشان به درجه اجتهاد [ مرجعیت] و امكان تاثیرگذاری، از این موقعیت ویژه برای بیدار نمودن ملت استفاده نمود وجهت حركت به سوی هدف بزرگ اقدامات وسیعی انجام داد.
هنگامی كه در مورد خصوصیات فردی امام(رحمه الله) سخن می رود نمی توانیم بگوییم كه انقلاب نتیجه یك حالت خودآگاه آنی بوده است؛ بلكه تصور می كنم كه امام(رحمه الله) به این مسأله بسیار فكر كرد و معنای حقیقی و واقعی انقلاب را دریافت، به گونه ای كه این تفكّر باعث شد كه ایشان برای ابعاد فرهنگی و انرژی بخشی به انقلاب برنامه ریزی خاصی داشته باشد. در واقع می توان گفت حركت امام(رحمه الله) با بسیاری از حركتهای انقلابی دیگر ـ مثل انقلاب‌های سیاسی اسلامی عصر مشروطیت وجنبشهای دوره استبداد و برخی حركتهای اسلامی كوچك مانند حركت نواب صفوی[فداییان اسلام] و غیره ـ متفاوت بود. حركت حضرت امام(رحمه الله) به واقعیت نزدیكتر بود؛ چرا كه او فاكتورهای مؤثر در مبارزه و امكان تأثیر این فاكتورها در بیداری و همراهی ملت ایران را بررسی كرد، در حالیكه حركتهای دیگر ـ مانند فداییان اسلام یا آیت الله كاشانی ـ بر اساس ترور سیاسی پایه ریزی شده بودند. این نوع مبارزه معمولاً نتایج بزرگی به همراه ندارد. علاوه بر این كه در این مبارزه ممكن است حمایت مطلوب ملت كسب نگردد. به همین دلیل امام(رحمه الله) از اولین روزهای مبارزه شیوة بسیج عمومی را در پیش گرفت. ایشان متوجه این موضوع شد كه وضعیت داخلی تأثیر چندانی در ایران ندارد و عوامل خارجی در ایران مؤثرتر است و بازی‌های سیاسی بین المللی و خصوصاً سیاست‌های آمریكا حكام ایران را موظف به دفاع از مصالح استكباری و استثماری آنان می نماید.
درك مسائل داخلی
امام(رحمه الله) با شناخت مسائل داخلی و عوامل مؤثر خارجی، حركت خود را آغاز نمود. شاید دلیل پیروزی حركت سیاسی ایشان عدم غوطه وری وی در مسائل خارجی بود. او وضعیت معیشتی و داخلی كشور را اساسی ترین مسأله مد نظر قرار داد؛ زیرا ملت ایران واقعیت را از نزدیك لمس می كرد و نظریه پردازی و ارائه تئوری‌های مختلف در این باره لزومی نداشت. البته این بدان معنا نیست كه مسأله دخالتهای خارجی از نظر امام(رحمه الله) دور بود؛ بلكه بر عكس، ایشان كاملاً به این مسأله آگاهی داشت ولی آن را به عنوان یك موضوع اساسی مطرح نكرد، زیرا ملت‌ها معمولاً پیامدهای مسائل سیاسی بزرگ را نمی‌دانند وتنها گروه‌های فعال سیاسی ـ مانند چپ‌گرایان و غیره ـ نسبت به این مسأله آگاهی دارند.
امام(رحمه الله) در رابطه با مسائل خارجی به ملت آگاهی می داد